Jak właściwie prać strój turniejowy

Jak właściwie prać strój turniejowy

Jak właściwie prać strój turniejowy

Czyszczenie strojów turniejówych czy zestawów treningowych to nie taki skomplikowany proces. W zależności od przeróżnych, drobnych elementów jaki Twój strój czy zestaw zawiera (kamienie, naszywki, dodatki krawieckie itp.) tyle też będzie drobnych uwag co do prania.

 Poliester, nylon, spandex (znany też jako lycra lub elastan), akryl czy włókno octanowe nie zbiegną się w praniu i są odporne na plamy i odbarwienia po substancjach na bazie wody. Jednak po wysuszeniu ich w suszarce do ubrań elektryzują się i mogą się trwale wymiąć. Pamiętaj więc, żeby ubrania wykonane z tkanin syntetycznych zawsze suszyć „tradycyjnymi” metodami.

·         Nigdy, przenigdy nie przechowuj stroju w plastikowej torbie odzieżowej czy w walizce.

·         Musisz zapewnić cyrkulację powietrza wokół Twojego zestawu, niezależnie czy wisi czy leży.

·         Pozycja leżąca jest lepsza dla ciężkich zestawów ponieważ zapobiega wyciągnięciu.

·         Tak czy inaczej, kostium musi mieć zapewniony stały przepływ powietrza, być z dala od kurzu i najlepiej z dala od słońca.

·         Jeśli myjesz cały kostium – zamocz go w wannie z zimną lub letnią wodą i użyj specjalnego mydła do delikatnej odzieży.

·         Zawsze pozwól wyschnąć Twojemu stroju układając ją na miękkiej tkaninie, która wchłonie wodę – po prostu najzwyklejszy ręcznik – a nie na powierzchni z tworzywa sztucznego.

·         Zawsze sprawdzaj tkaninę przed praniem np. niektóre frędzle mogą farbować w kontakcie z wodą. W przypadku niektórych materiałów może być lepiej jednak zanurzyć cały strój w wannie aby zapobiec wodnym plamom.

Może zainteresuje Cię też...