Uwaga! 5+ na parkiecie

Początkujący tancerz 5+, ważne, żeby pokonał swój pierwszy strach przed wyjściem na scenę. Obserwujemy dzieci, które są bardzo otwarte i nie mają problemu z publicznymi wystąpieniami ale jest wiele dzieci dla których taniec to przede wszystkim praca, żeby się otworzyć, pokazać publicznie, przestać się bać i stać się bardziej pewnym siebie. Nic na siłę, pomalutku dziecko się oswaja z ruchem, występami, układami tanecznymi, głośną muzyką, trenerem.

Najważniejsze, by strój nie krępował ruchów i nie przeszkadzał w tańcu. T-shirt z tanecznym motywem np. tańczący pingwinek na koszulce doda dziecku pewności siebie. Dzieci zazwyczaj chcą ładnie wyglądać i mieć podobne ubrania do tych, które noszą dzieci w przedszkolu czyli nie wyróżniajmy dziecka na siłę. Przyjrzyjmy się jaka moda panuje w grupie.

Jeśli dziewczynka ma ochotę być małą baleriną to pięknie będzie wyglądać w spódniczce tutu, która pozwoli jej jeszcze bardziej bawić się tańcem.

Zadbaj o:

Legginsy, T-shirt, skarpetki, wygodne buty – wszystko może być związane z motywem tańca.

Pozwól swojej małej tancerce wziąć ze sobą lalkę baletnicę, która będzie się przyglądać jak tańczy. Twoja córka będzie czuła się bezpiecznie.

Rafineria Cukru: http://metkabaletka.pl/Projektant/rafineriacukru/