Od projektu…..

Od projektu.....Ola Zielinska Patrycja Rusiecka Taniec, Dance, Dancer

………….do gotowego stroju – tak się zaczyna moda

W marcu pisaliśmy o szkicach strojów tanecznych – można tutaj podejrzeć „Zaczynamy od projektu” – dzisiaj czas na inspiracje. Zanim powstanie efekt końcowy mijają godziny na uzgadnianiu koloru, wyborze kroju, materiałów, ozdób, dodatków i wykończenia. Strój jest ważnym elementem tańca i formą wyrazu artystycznego. Polski rynek taneczny stale się rozwija pokazując coraz ciekawsze odsłony, zaś stroje podbijają serca nie tylko tancerzy, ale także ich rodziców, przyjaciół oraz osób oglądających zmagania turniejowe. Dzisiaj chcemy Wam pokazać, jak powstał strój do duetu Oli i Patrycji, krok po kroku.

Krok 1 pomysł

Mama Patrycji: Nasza Inspiracja stroju do duetu dla Patrycji i Oli na rok turniejowy 2014/2015 powstała na wspólnych wakacjach. Leżąc na plaży  spojrzałam na swoje okulary przeciwsłoneczne, których szkła mieniły się trzema kolorami: jasno niebieskim, pomarańczowym i żółtym.

Krok 2 szkic

Mama Patrycji: Kiedy wróciłam do domu zaczęłam myśleć nad strojem, robiłam różne projekty. Ten poniżej pokazałyśmy w pracowni krawieckiej. Przy projektowaniu stroju ważne jest, aby artystyczne wizje były zweryfikowane pod kątem wygody,  swobody ruchów, funkcjonalności, trwałości i rodzaju tańca.

Krok 3 Pracownia Krawiecka

Mama Patrycji: Miałyśmy projekt, ale nadal brakowało nam jeszcze jednego dominującego koloru. W pracowni krawieckiej  spośród palety kolorów krawcowa zaproponowała nam kolor – koralowy. Pomysł bardzo nam się spodobał i tak powstał strój dziewczynek.

Krok 4 wybór materiałów i dodatków

Mama Patrycji: Największą inspiracją są zawsze tkaniny, które obecnie niemalże wyznaczają trendy w modzie turniejowej. Nowości, które się pojawiają powodują eksplozje pomysłów. Dla nas inspiracją były okulary i kolory pastelowe. Akcent koloru – koral dodał duetowi mocny charakter wymagany w kategorii modern, disco czy freestyle.

Frędzle są nieodzownym elementem, który pozwala tancerce akcentować ruch i pokazać w pełni dynamikę choreografii. Długo zastanawiałyśmy się jak je umieścić, aby nie zdominowały pasteli.

Lycra Lustre Carabbean Blue

Lycra Lustre Fluorescent Tango

Lycra Lustre Fluorescent Red

Lycra Lustre Sassy Yellow Ex

krok 5 przymiarki

Mama Patrycji: Pierwsze przymiarki były dalekie od ideału. Najpierw był zarys, ustalanie dodatków, kształtów i wykończeń. Często dziewczyny podczas wizyty w pracowni tańczyły przed lustrem zadowolone z projektu.

Krok 6 Gotowy strój

Mama Patrycji: Jestem dumna z końcowego efektu. Najbardziej z tego, że strój powstał we współpracy z Mamą Oli i oczywiście z Olą i Patrycją, które były przy tym projekcie najważniejsze. Ola i Patrycja tańcząc w tym stroju zdobyły wiele nagród i wyróżnień. Strój jest wygodny i spełnił nasze oczekiwania w 100%.

W trakcie projektowania nie należy rezygnować ze swojego stylu i pozwolić narzucić wizji innym. Ważne, aby znaleźć element wyróżniający, pokazać siebie i dostosować się do formy tańca.

 

Dziękujemy Pani Aleksandrze Rusieckiej za udostępnienie materiałów i pomoc w przygotowaniu wpisu!