Od projektu…..

Blog Od projektu....#metkabaletka #dance #dancer #taniec

………….do gotowego stroju – tak się zaczyna moda

W lipcu rozpoczęliśmy cykl związany ze strojami turniejowymi. Jako pierwsze zdecydowały się opowiedzieć o swoim stroju Ola Zielińska i Patrycja Rusiecka [tutaj].

Dzisiaj chcielibyśmy Wam pokazać i opowiedzieć historię stroju disco-dance solo Julii Wilkowskiej.

Zanim powstanie efekt końcowy mijają godziny na uzgadnianiu koloru, wyborze kroju, materiałów, ozdób, dodatków i wykończenia. Strój jest ważnym elementem tańca i formą wyrazu artystycznego. Polski rynek taneczny stale się rozwija pokazując coraz ciekawsze odsłony, zaś stroje podbijają serca nie tylko tancerzy, ale także ich rodziców, przyjaciół oraz osób oglądających zmagania turniejowe. Dzisiaj chcemy Wam pokazać, jak powstał strój do solo Julii, krok po kroku.

Krok 1 pomysł

Strój został zaprojektowany przez mamę Julii, a inspiracją do tego stroju była sukienka ślubna Belli z filmu „Zmierzch”. Ta wyjątkowa suknia ślubna w stylu retro z długim rękawem i trenem: miała 17 guziczków na każdym z rękawów, wykonana została  z satynowej krepy i francuskiej koronki, na plecach miała aż 152 guziczki, w wersji Caroliny Herrery kosztuje 35 000 $!

twilight-breaking-dawn-bella-wedding-dress-kristen-stewart-carolina-herrera-5 Blog Od projektu....#metkabaletka #dance #dancer #taniec

Krok 2 szkic

Szkic niestety został już zniszczony. Julia narysowała sukienkę w kilku wersjach a końcowy efekt został ostatecznie przedstawiony przez Panią krawcową. Kolor od początku był planowany jako czarny, jest to ulubiony kolor Julii.

Krok 3 Pracownia Krawiecka

Cały projekt zrealizowany został przez profesjonalną Pracownię Krawiecką w Markach.

 

Krok 4 wybór materiałów i dodatków

Strój jest uszyty z siatki włoskiej w kolorze czarnym włoskiej produkcji, o wysokiej jakości i bardzo dobrej rozciągliwości. Strój został wzbogacony o frędzle szyte kępkami oraz oryginalne kamienie Svarowskiego.

Krok 5 Gotowy strój

 

 Blog Od projektu....#metkabaletka #dance #dancer #taniec  Blog Od projektu....#metkabaletka #dance #dancer #taniec  Blog Od projektu....#metkabaletka #dance #dancer #taniec  Blog Od projektu....#metkabaletka #dance #dancer #taniec

 Blog Od projektu....#metkabaletka #dance #dancer #taniec

Blog Od projektu....#metkabaletka #dance #dancer #taniec

Blog Od projektu....#metkabaletka #dance #dancer #taniec

Źródło: archiwum prywatne Julii Wilkowskiej. Strój jest obecnie dostępny do kupienia od Julii (wzrost 164 cm). Adres kontaktowy: juliawilkowska15@gmail.com