…o motywacji…..

Blog Hasła Motywacyjne Kinga Przygodzińska #dance #dancer #taniec

Trening tancerza a hasła motywujące – co mobilizuje tancerzy?

Wszystko zależy od osoby to oczywiste. Facebook zalewany jest hasłami motywacyjnymi „Tancerz ma w życiu albo wymówki, albo wyniki….” lub „Do sukcesu windy nie ma trzeba iść po schodach! Pamiętaj”.

W życiu każdego tancerza przychodzi moment zwątpienia czy to ma sens, są lepsi, nie wygrywam, na zawadach nie przechodzę dalej……i co wtedy. Część tancerzy rezygnuje, nie wspierani przez rodziców czy przyjaciół nie podejmują dalszej walki, wątpiąc czy to ma sens. Ci, którzy rezygnują, nie podejmują też potem żadnej aktywności fizycznej, co jest chyba najgorszym rozwiązaniem. Warto jednak podjąć wyzwanie, bo taniec nie musi być aktywnością wyczynową, warto przede wszystkim myśleć o nim w kategoriach PASJA…..takie podejście ułatwia późniejsze podejmowanie decyzji….jeśli to PASJA to trzeba dla siebie dążyć do samorealizacji.

Dla najlepszych tancerzy czas, gdy mogą być na Sali treningowej to nagroda. Dwie godziny wyrwane codziennej rutynie, ucieczka od obowiązków to ukoronowanie dnia.

Dla wielu tancerzy taniec to przyjemność, nie zawsze związana z Turniejami czy zawodami. Nie trzeba startować w nich co tydzień jak to robiła Maddie z Dance Moms, ani nawet raz na kwatał, bo celem samym w sobie nie jest pokonanie koleżanki tylko radość z tańczenia dla samego tańca.

Jak wiele korzyści można osiągnąć tańcząc: świetne samopoczucie, mnóstwo pomysłów i optymizmu…..nagród jest sporo.

A to, że czasami jest ciężko? My wierzymy, że ból jest dobrodziejstwem – organizm daje nam sygnały, że coś się dzieje…..ale to tylko pozwala nam się uczyć swojego ciała, wsłuchiwać się w stan swoich stawów i ścięgien. Lekki ścisk w zołądku czy kłucie w żebrach nie są wymówką…….

Jeśli to Ci pomoże użyj motywacyjnych tatuaży [tutaj], które pomogą Ci pamiętaj co jest dla Ciebie ważne……..Pamiętaj, żeby zrobić plan od września i go realizować przez cały rok……..fajnie jest podsumować swoje działania i zobaczyć jak wiele dzięki temu zyskałaś!

Do dzieła!

Tancerka: Kinga Przygodzińska

Bluzy: metkaBALETKA

Legginsy: metkaBALETKA [tutaj]

Blog Hasła Motywacyjne Kinga Przygodzińska #dance #dancer #taniec

 

Blog Hasła Motywacyjne Kinga Przygodzińska #dance #dancer #taniec

 

Blog Hasła Motywacyjne Kinga Przygodzińska #dance #dancer #taniec

 

Dziękujęmy Kindze za udział w sesji metkaBALETKA