Małe co nieco o organizacji turnieju XI Turniej Tańca Brodnica 2018

MAŁE CO NIECO O ORGANIZACJI TURNIEJU - XI TURNIEJ TAŃCA BRODNICA 2018

Małe co nieco o organizacji turnieju XI Turniej Tańca Brodnica 2018

Wraz ze wzrostem liczby nowych szkół tańca w Polsce rośnie liczba organizowanych turniejów i Mistrzostw Polski. Jest to bardzo pozytywne zjawisko i zdecydowanie służy promowaniu dyscypliny tańca nowoczesnego wśród wszystkich zainteresowanych oraz promocji miejsca gdzie taki turniej się odbywa. Każdy medal ma jednak dwie strony i czasami zamiast dobrych opinii po imprezie na organizatora sypią się gromy. Czy da się tego uniknąć? Jako rodzice tańczących dziewczynek już nie raz mieliśmy okazję uczestniczyć w turniejach organizowanych w różnych częściach Polski. Jeżdżąc po Polsce i robiąc relacje korzystamy też z opinii innych rodziców oraz dzieci oraz dyskutujemy na temat wszelkich możliwych usprawnień. Poniżej przedstawiamy krótką ocenę turnieju w Brodnicy. Będziemy się przyglądać kolejnym turniejom i postaramy się w ten sposób też ocenić przebieg imprezy. Być może nasze głosy wpłyną na poprawę jakości turnieju, co będzie z korzyścią dla tancerzy, rodziców oraz organizatorów. Zapraszamy do komentowania, uwzględnimy Wasze głosy i przekażemy organizatorom.

Turniej: XI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO BRODNICA 2018

Gdzie: Hala OsiR ul. Królowej Jadwigi 1

Termin: 07/04/2018

Organizator: Brodnicki Dom Kultury

 1. Punktualność: [2] około dwie godziny opóźnienia do planowanego harmonogramu, nadganianie czasu poprzez skrócanie innych występów, pospieszanie kolejnych występujących. Niestety jest to z reguły najsłabszy punkt organizacji tego typu turniejów. Na pewno przy planowaniu kolejnego turnieju warto się przyjrzeć co poszło nie tak i spróbować usprawnić organizację. Rok temu w Brodnicy było podobnie. Dobrym pomysłem jest ogłaszanie wyników po konkurencji a nie dopiero po bloku kolejnych występów. W tym przypadku tancerze jazzowi musieli czekać na wyniki po występach disco dance.
 2. Nagrody: [3] formacja 1 puchar i dyplomy dla wszystkich członków zespołu, solo i duety medale i dyplomy. Standardowe nagrody, nie było żadnych fajerwerków, dodatkowych nagród dla pierwszych miejsc. Sponsorzy i organizatorzy mogliby pomyśleć o frotkach, owijkach, tanecznych koszulkach dla dzieci, które cieszą się z takich prezentów. Medale i puchary mogłyby bardziej nawiązywać do tańca.
 3. Catering: [2] tylko jedna budka z fast foodem, promocja zdrowego żywienia powinna być obecna na turniejach tanecznych. Wystarczyłoby zorganizować owoce, warzywa, może stoisko z sałatkami.
 4. Szatnie: [3] brak opisów, gdzie można znaleźć szatnie danej formacji, na pewno byłby to miły element, wystarczy powiesić kartkę z instrukcją lub postawić tablicę witającą zawodników.
 5. Toalety: [3] papier/mydło brak, niestety mokra podłoga w toalecie i nikogo przez cały dzień, kto mógłby nad tym zapanować. Dzieci w większości występujące na boso, musiały stapać po breji.
 6. Scena/ parkiet/ widownia: [3] parkiet przestronny, niestety liczne skargi na ślizgający się parkiet, co wzbudzało obawy o bezpieczeństwo dzieci. Dobra widoczność, wystarczająco miejsca na trybunach.
 7. Temperatura w obiekcie: [5] bardzo dobra
 8. Specjalne dodatki: [3] raczej brak, stojące manekiny z tarczami do celowania za podium wzbudzały zdziwienie i nie wpisywały się w klimat turnieju.
 9. Prowadzący: [5] ciekawe prowadzenie, szkoda, że organizator nie przedstawia osób prowadzących. Wspierał tancerzy dobrym słowem i przy wpadkach bardzo fajnie przechodził do kolejnego punktu. Widać było uśmiech na twarzy tancerzy i ogólną radość. Formacje nie były wyczytywane po nazwach i skąd przyjechały tylko po numerkach. Szkoda, zindywidualizowane podejście do zespołów na pewno przyniosłoby więcej korzyści w przyszłości niż suche wyczytywanie kolejnego numeru.
 10. Wyniki po turnieju: [2] brak wyników
 11. Relacja i galerie zdjęć po imprezie: [2] brak relacji ze strony organizatora

 

Ogólna Ocena: 3/6

 

Z naszej strony trzymamy kciuki za wszystkich, którzy podejmują się przeprowadzenia jakiegokolwiek turnieju. Jest to naprawdę ciężka praca – dla tych, którzy się nie orientują przygotowanie turnieju to nie jest jeden dzień. Jest to czas poświęcony na aktualizację zgłoszeń, rozmowy ze sponsorami, załatwienie kateringu, ogarnięcie harmonogramu, prowadzenie turnieju od rana do wieczora, doprowadzenie klubu do porządku po imprezie, przygotowanie wszelkiej papierkowej pracy

Do zobaczenia na kolejnych turniejach :).

a

 

Dodatkowe informacje można znaleźć na: http://bdk.brodnica.net/imprezy/xi-ogolnopolski-turniej-tanca-nowoczesnego-brodnica-2018/

Brodnica 

Strój na turniej JAZZ – Turnieje

 

Może zainteresuje Cię też...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.