Magia tańca uchwycona w obiektywie czyli Jordan Matter i jego niesamowite zdjęcia

Magia tańca uchwycona w obiektywie czyli Jordan Matter i jego niesamowite zdjęcia

Pewnego poranka rutynowo przeglądając mojego instagrama, natknęłam się na zdjęcie jednej z tancerek amerykańskiego reality show „Dance moms”. Fotografia wyglądała niezwykle profesjonalnie i inspirująco. Bez dłuższego namysłu postanowiłam sprawdzić kto jest autorem tego dzieła. Nagle na ekranie mojego Iphona pojawiło się mnóstwo kolorowych zdjęć.

Ale nadal pozostaje pytanie, kto jest ich autorem?

Odpowiedź brzmi Jordan Matter. Ku mojemu zaskoczeniu jest on amerykańskim aktorem, który zaczął swoją karierę fotograficzną całkiem przypadkiem. On sam i jego zdjęcia są naprawdę inspirujące. Matter nie boi się stawiacz czoła 1,567,892 fotografom w Nowym Jorku. Na jego sesjach goszczą takie tancerki jak: Elliana Walmsley, Liliana Ketchman, Nia Sioux Frazier, Anna McNulty i wiele innych utalentowanych osób.

Jak sam mówi nigdy nie planował zostać profesjonalnym fotografem. Jego życie wypełniał baseball i aktorstwo. Tak wiec skąd fotografia? Jego dziadek był fotografem. Tak więc przebywanie w pobliżu aparatu ma zdecydowanie we krwi. Zainspirował się fotoreporterem Henrim Cartierem – Bressonem, zaczął robić intymne zdjęcia ludziom, ale nadal nie uważał tego za swoją pasje. Jego kariera rozpoczęła się kiedy zobaczył zdjęcia swojej znajomej, były bardzo ogólne, bardzo pracowite i bardzo nudne. Żadna fotografia nie powiedziała o niej najmniejszej rzeczy. Postanowił złapać aparat, wziąć ją na dach i zrobić kilka ujęć na tle zachodu słońca. Wtedy poczuł, ze to było to.
Wkrótce jego kariera nabrała rozpędu. Od tamtej pory jego prace pojawiają się w wielu magazynach, gazetach i galeriach na całym świecie.

Co najbardziej zachwyca nas w jego pracach?

Jego modele nie potrzebują mieć pięknych strojów, błyszczących dodatków czy makijażu by zachwycić nie jednego obserwatora. Zdjęcia Jordana opowiadają historię. Ukazuje taniec w życiu codziennym. Techniczną perfekcje w metrze, przed witrynami sklepów, na ulicy. Ma mnóstwo pomysłów, które przychodzą mu najczęściej spontanicznie podczas sesji. Dzieła Jordana wymagają dużo pracy i zaangażowania. W swoich bestsellerowych filmikach „10 Minute Challenge” pokazuje i opowiada o powstawaniu niektórych fotografii. Zdjęcia na ulicy robi kiedy akurat samochody zmuszone są do zatrzymania się na czerwonym świetle, zdarzało mu się być nawet wyrzuconym z metra, podczas jednej z sesji! Zachęcamy do śledzenia Jordana Mattera na jego portalach społecznościowych.

Więcej o nim i zdjęciach możecie przeczytać na jego blogu.

Źródło zdjęć: instagram @jordanmatter

Może zainteresuje Cię też...

2 thoughts on “Magia tańca uchwycona w obiektywie czyli Jordan Matter i jego niesamowite zdjęcia

  1. Zdjęcia cudne. Ciekawy wpis. Może u nas też udałoby się coś podobnego zorganizować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.