Jazz

Taniec jazzowy jest gatunkiem zawierającym w sobie elementy baletu, tańca modern oraz tańca akrobatycznego, więc w żaden sposób nie ogranicza wyobraźni tancerza i jego trenera. Jazz stanowi bazę dla tancerza. Wyrabia niezwykłą precyzję i koordynację ruchów. Pozwala na osiągnięcie kontroli nad całym ciałem, gibkości i zwinności. Charakteryzuje go ekspresja i dynamika, w czym doskonale pomaga opanowana technika baletowa. Dobre opanowanie techniki pozwala na skoncentrowanie się na emocjach. To właśnie dzięki ich ekspresji niemalże „czujemy” taniec jazzowy obserwując tancerzy na parkiecie.

MODERN JAZZ

to połączenie tańca jazzowego oraz nowoczesnego. Jeszcze więcej w nim dynamizmu, pulsu i emocjonalności. Wydaje się przez to bardziej „niespójny”. kontrastowy. Ruch w dół i górę, zwolnienia i przyspieszenia nadają mu charakter nieprzewidywalności. Modern jazz rozwija całe ciało pozwalając mu „skanalizować” wszystkie emocje.

LYRICAL JAZZ

to kombinacja baletu, jazzu i modern jazzu . Lyrical, to interpretacje bardzo lirycznych utworów muzycznych, gdzie choreografia i ruch oddają ich subtelność i piękno.

BROADWAY JAZZ

to styl wywodzący się z amerykańskiego tańca scenicznego, którego podstawą jest taniec jazzowy. Podziwiać go możemy w musicalach i rewiach. Niezwykle bogaty w formy ekspresji – łączy taniec i aktorstwo. Musicale – bogate melodycznie i rytmicznie stwarzają niepowtarzalną atmosferę. Na scenie widz „uwodzony” jest przez emocje tancerzy, pełne dynamiki i wyrazu.

Maddie Ziegler dla jej Babci

 

Agata Stachowiak solo MODERN

Agata Stachowiak solo JAZZ

 

Źródło: YouTube