Stanik sportowy

Blog biustonosze sportowe #metkabaletka #dance #dancer #taniec

Dzisiaj chcielibyśmy poruszyć temat doboru stanika sportowego, który jest bardzo ważnym elementem ubioru tancerza. Dlaczego taki temat? Nie dawno odwiedziliśmy słynną „Panią Hanię” i jej sklep z biustonoszami przy ul. Smolnej 13 w Warszawie (http://biustonosze.waw.pl). Jak poszperacie w internecie to na pewno znajdziecie wiele opinii na temat jej metody – my uważamy, że warto ją odwiedzić, żeby zrozumieć jak dobry stanik jest ważny. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy czym grozi źle dobrany stanik czy za małe miseczki. Dlatego dzisiaj piszemy tylko o skutkach złego doboru stanika sportowego! Jeśli myślisz, że to temat tylko dla Pań po 30……to niestety jesteś w błędzie. Ten temat musi znać każda młoda dziewczyna od 10 roku życia (mogą się zdarzyć wcześniejsze przypadki, każdy jest inny!).

Kompletując taneczne ubrania i dodatki nie powinnyśmy zapominać również o dobraniu odpowiedniej bielizny. Dlaczego to takie ważne? Kobiece piersi składają się przede wszystkim z tkanek, naczyń limfatycznych i krwionośnych oraz kanalików mlekowych. Jednak wiele kobiet zapomina, że ważne są również więzadła Coopera, które odpowiadają za jędrność i uniesienie biustu. Aby je chronić i nie narażać na skutki uboczne, należy zatroszczyć się o ich odpowiednie podtrzymanie.

Podczas treningów kobiece piersi narażone są na przeciążenia, które obniżają ich kondycję. Zwykła bielizna niweluje tylko 30% negatywnych skutków ruchu, a profesjonalnie dobrana aż 80%! Bez odpowiedniego podtrzymania piersi nie są odpowiednio chronione i bardzo często narażone są na deformację. Wiele kobiet rezygnuje z aktywności fizycznej ze względu na piersi. Nie bądź jedną z nich. Dobierz model odpowiedni do Twoich potrzeb i figury!

Czym grozi źle dopasowany stanik sportowy?

Źle dopasowany stanik sportowy może doprowadzić nie tylko do uszkodzeń i deformacji piersi, lecz także do bólów głowy, pleców czy kręgosłupa. Źle dobrany biustonosz sportowy powoduje, że kobieta garbi się w czasie ćwiczeń, by zminimalizować ból piersi spowodowany rozciąganiem tkanki. A nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa prowadzi do tego, że jest on bardziej narażony na wstrząsy. W skrajnych sytuacjach może dojść np. do wyskoczenia dysku.

Uwaga na topy sportowe

Należy unikać topów sportowych, które nie są biustonoszami przeznaczonymi do treningu. Można je nosić, ale tylko pod warunkiem, że pod spód założy się profesjonalny stanik sportowy.

Więcej na temat doboru stanika znajdziecie tutaj:

 

Źródło:
http://wformie24.poradnikzdrowie.pl/stroj-i-akcesoria/jak-dobrac-stanik-sportowy-jaki-biustnosz-sportowy-wybrac_37552.html
http://www.salonbraberry.pl/biustonosze-sportowe/