Gotowi na wrotki?

Wystarczy włożyć na nogi kolorowe buty z czterema kółkami i pojechać do przodu. Reszta przychodzi sama. Kto nigdy nie miał na sobie wrotek, nie wie, co traci!

Jazda na wrotkach to sport dla każdego. Nie wymaga umiejętności technicznych ani szczególnych warunków fizycznych. Można go uprawiać w miejscach publicznych, gdzie nie trzeba płacić za wstęp, np. na asfaltowych alejkach w parku. Na wrotkach może jeździć i ruchliwy przedszkolak, uwielbiający prędkość dziesięciolatek, tata po kontuzji kolana i mama, która od dawna nie uprawiała sportu. Na jednym boisku każdy znajdzie coś dla siebie: można robić spokojne kółka, ćwiczyć podskoki i przeplatankę, grać w hokeja, kręcić piruety. Jazda na wrotkach ćwiczy koordynację, równowagę, wzmacnia mięśnie nóg, pleców i rąk (ruch jest globalny).

Wrotki można kupić już dwulatkowi, jednak jazdę jest w stanie opanować dopiero czterolatek. Na początek musi wiedzieć, że ma się pochylić do przodu i ugiąć nogi. Reszta przyjdzie sama. Wystarczy regularnie ćwiczyć i obserwować doświadczonych wrotkarzy. Oczywiście w towarzystwie dorosłych, którzy zadbają o bezpieczeństwo małego sportowca – w tym kask i ochraniacze.

Nasza tancerka jeździ na wrotkach, które dostępne są tutaj: http://metkabaletka.pl/produkt/buty/wrotki-dziewczece-mlodziezowe-no-fear-retro-qskate/

Może zainteresuje Cię też...