Czym jest Medycyna Tańca?

Wpis blog Medycyna Tańca #metkabaletka #dance #dancer

Medycyna tańca, czy leczycie za pomocą tańca? Nie!  Bardzo częste niezrozumienie tematu kojarzy się z terapią, która odbywa się przez taniec, w grupie, solo, itd. Natomiast w istocie Medycyna Tańca to Medycyna Sportu, czyli nowa dziedzina nauk, która otacza opieką tancerzy na każdym etapie ich edukacji, rozwoju i kariery.

Medycyna Tańca, jest bardzo kompleksowa w swojej naturze i obejmuje: wszelkie specjalizacje, od diagnostyki już zaistniałego urazu lub problemu, poprzez leczenie, fizjoterapię, trening, ale przede wszystkim  kładzie nacisk na ZAPOBIEGANIE URAZOM!

Profilaktyka, to duże słowo, którym przede wszystkim rozumiejąc istotę technik tańca: klasyki, modern, tańca towarzyskiego, ludowego i form ulicznych lub akrobatycznych więc, pozwala tancerzowi zdrowo tańczyć i to jak najdłużej.

Medycyna i Fizjoterapia tańca? Medycyna stworzona specjalnie z myślą o tancerzach i innych zawodach scenicznych  związanych z ruchem. Możemy czuć się bezpiecznie, ponieważ tak zaawansowanie rozwinięta na świecie w Stanach Zjednoczonych, Azji czy nawet sąsiedzkich krajach Europejskich zawitała do Polski już dobre parę lat temu i stawia czoła problemom polskich tancerzy i ich zdrowia.

Medycyna Tańca rozwinęła się z potrzeby, jak wiele nowatorskich przedsięwzięć, ponieważ do tej pory jej nie było, nie mówiło się o niej, a była ogromna potrzeba, natomiast poszukiwania nieowocne.

W przypadku tańca? Jest tak samo delikatna sztuka i zawód, jak samo ciało wbrew pozorom silnego fizycznie i sprawnego tancerza. Jak z samymi opozycjami to bywa silny acz delikatny tancerz potrzebuje opieki nad swoim ciałem i to na każdym etapie od edukacji początkowej do podboju profesjonalnych już scen tanecznych świata.

Centrum Medycyny Tańca z siedzibą w Warszawie oferuje kompleksowe spektrum usług
i pomocy zarówno leczniczej, diagnostycznej ale przede wszystkim edukacyjnej. CMT będąc jednocześnie ośrodkiem edukacyjnych uczy tancerzy jak i ich pedagogów jak uprawiać też zawód zdrowo i bezpiecznie.

Wiecej informacji od dzisiaj już w Blogu Anny Achimowicz – FIZJOTERAPEUTKi tancerzy CMT w najbliższych tygodniach na www.metkabaletka.pl/blog.

Zapraszamy do lektury!

Centrum Medycyny Tańca | Anna Achimowicz
Physiotherapist, GYROKINESIS(r), NCMT(c) practicioner, IADMS member
Warsaw/Linz/Stockholm

www.achimowiczanna.wix.com/medycynatanca