Butorolki

butorolki #metkabaletka #dance #dancer #taniec

Butorolki, choć wyglądają niepozornie, mogą zmienić zwykły spacer w prawdziwą przejażdżkę, której towarzyszy świetna zabawa. Jest to z pewnością jedna z łatwiejszych form promowania zdrowego trybu życia. Butorolki są łatwe do transportu, nie zabierają tyle miejsca co rolki i zawsze można wyjąć kółka.  Jeżdżą na nich zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli.

Butorolki wyposażone są zarówno w jedno, a niektóre modele, dla lepszej stabilizacji i komfortu poruszania, dwa kółka. Modele dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach – od dziecięcych po młodzieżowe, przeznaczone dla obu płci. Na naszej stronie oferujemy butorolki z dwoma kółkami i w pięknych kolorach zarówno dla dziewczyn jak i chłopców.

butorolki #metkabaletka #dance #dancer #taniecbutorolki #metkabaletka #dance #dancer #taniec

Zasady jazdy są proste, wystarczy przenieść ciężar ciała na pięty i odepchnąć się od podłoża, by w kilka sekund zamiast spaceru zafundować sobie przyjemną jazdę na rolkach. Kółka można w łatwy sposób wyjąć, aby zmienić butorolki w wygodne obuwie sportowe.

Twoja pociecha po raz kolejny stroi fochy na samą wzmiankę o wyjściu do babci, na spacer, zakupy czy do dentysty? Zaczyna się przekupywanie łakociami, składanie najróżniejszego typu obietnic, czy nawet kontrowersyjne klapsy. Sposobów na przekonanie malucha jest wiele. A może warto poszukać nowych skutecznych metod, które połączą przyjemne z pożytecznym…i właśnie wtedy butorolki są świetnym rozwiązaniem.

Co sądzicie na temat butorolek, znalezione w sieci:

 1. Czy to jest zdrowe dla kregosłupa?
  Butorolki to sport, niebezpieczne dla kregoslupa to jest siedzenie przed tv/komputerem a nie sport. Butorolki to nie mają być do codziennego użytku 🙂 Tylko właśnie dla sportu, dla zabawy. Moje dzieci kochają rolki, i myślę, że butorolki również się sprawdzą 🙂
 2. Jak jest z tymi kółkami wyjmowanymi, bo z tego co czytam, to w tych butorolkach one się nie chowają tylko trzeba wyjąć ręcznie?
  Z wyjmowaniem nie ma problemu. Można w sekundę wyjąć i „wpiąć” z powrotem.
 3. Czy można w nich jeździć wszędzie?
  Najlepiej się sprawdzają na wyprawy po mieście, sklepy-markety oraz rożne dworce czy lotniska.
 4. Czy jednak taka jazda ”na butach” nie jest przypadkiem niebezpieczna?
  Pewnie niejeden rodzic mógłby mieć takie obawy, przed sprezentowaniem butorolek swoim dzieciom. – Jak każdy sport może być bezpieczny lub niebezpieczny. Jazda na rowerze jest jeszcze bardziej ryzykowna, ale ponieważ rower jest już powszechnie znany, nie dostrzega się tego zagrożenia. Bezpieczeństwo znacznie się zwiększy, jeśli będziemy przestrzegać dwóch podstawowych ograniczeń – unikać jazdy po piachu oraz po nierównych powierzchniach.

 

 

Źródła: http://www.fit.pl/ciekawostkifit/czy-wiesz-ze/butorolki-8211;-nietypowy-sposob-na-spacer,345,1,0.html oraz http://naobcasach.pl/sposobem-w-grymasy-butorolki/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.