Balet dla dorosłych

Balet dla doroslych Wpis Blog metkaBALETKA, taniec, dance, dancer

Na balet nigdy nie jest za późno! Tańczyć jak baletnica, to marzenie niejednej z nas. Efkty, jakie można uzyskać dzięki klasycznym ćwiczeniom z pewnością pozytywnie Cię zaskoczą! Dlaczego warto zacząć zajęcia z baletu? Przychodzi taki moment, że większość z nas traci naturalną gibkość, a w codziennym zabieganiu nie znajdujemy miejsca na realizowanie swoich marzeń, popadając w rutynę. Często też myślimy, że to już „nie dla nas”, że za późno. Szkoły Tańca przekonują nas, że wcale tak nie musi być i w każdym wieku można zacząć ćwiczyć. Trening inspirowany baletem jest już w ofercie wielu szkół czy nawet fitnessów, a wiek czy poziom umiejętności uczestniczek nie jest przeszkodą. Korzyści z rozpoczęcia zajęć baletowych jest cała masa. Oprócz modelowania sylwetki i ujędrniania całego ciała rozwija grację ruchów i odstresowuje ciało. Ryzyko kontuzji praktycznie nie istnieje. Jest też doskonałym sposobem na utrzymanie formy dla kobiet, które nie chcą nabrać mięśni „atlety” a jednocześnie pragną – te istniejące – wzmocnić i wyrzeźbić.

Na zajęciach nacisk jest stawiany na rozciągnięcie, uelastycznienie i subtelne rzeźbienie mięśni oraz na wypracowanie prostej sylwetki. Szczególną uwagę zwraca się na delikatność i szlachetną elegancję ruchów, które są tak charakterystyczne dla baletnic oraz na utrzymywanie prostych pleców i lekko spiętych mięśni brzucha, co pozwala na uzyskanie pięknej, smukłej i wydłużonej sylwetki.

 

WARSZAWA


Warszawa, Świętojerska 5/7
+48 503 111 200

http://ate.edu.pl/akademia/en/main-page/

 

ŁÓDŹ

http://www.reaktywacja.eu/index.php/taniec/taniec-klasyczny

 

WROCŁAW

Wrocławska Akademia Baletu - P&A Ivanov

http://akademiabaletu.pl/#!Zajecia?p=5

KRAKÓW

Nova Szkoła Tańca – Kraków

Balet

Aby sprawdzić „jak to działa” – polecamy rozejrzeć się i sprawdzić ofertę lokalnych klubów tańca i fitness. A potem … spróbować! Powodzenia!